تشریفات جشن نامزدی

چند ایده‌خاص برای برگزاری جشن نامزدی

نامزدی

مراسم نامزدی

نامزد کردن یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر فرد می‌باشد که افراد معمولا با گرفتن یک مهمانی یا جشن آن را به دیگران اعلام می‌کنند. از آنجا که این اتفاق معمولا در زندگی افراد یک بار اتفاق می‌افتد، افراد تجربه زیادی راجع به برگزاری آن ندارند. مطالعه تجربه دیگران و دانستن یکسری نکات راجع به جشن نامزدی باعث می‌شود مراسم نامزد کردن بهتر برگزار شود و اتفاقات نادر و ناخوشایند در آن رخ ندهد. در ادامه نکات مهمی را برای برگزاری جشن بیان می‌کنیم که دانستن آن‌ها خالی از لطف نبوده و باعث می‌شود این جشن مهم را باشکوه و به یادماندنی برگزار کنید.

تعداد مهمان‌ها مهم‌ترین فاکتور تعیین کننده مراسم نامزدی

قبل از هرچیز به تعداد افرادی که قرار است در جشن شما شرکت کنند توجه کنید. تعداد افراد شرکت کننده در جشن معمولا تعیین کننده ارکان اساسی یک جشن می‌باشد. برای مثال اگر قرار است تعداد افرادی که دعوت می‌کنید بالا باشد، بهتر است زمان لازم را برای بررسی تدارکات و لیست اسامی مهمان‌ها اختصاص دهید. علاوه بر آن مکانی که می‌خواهید در آن جشن برگزار کنید را نیز مطابق با تعداد افراد دعوت شده در نظر بگیرید. مورد مهم دیگر این است که اگر قرار است برای جشن خود به کرایه ظروف، تعداد مهمان‌ها را در نظر داشته باشید و کمی بیشتر از تعداد مهمان‌ها ظرف سفارش دهید. در صورتی که مایلید جشن نامزدی را در منزل خود برگزار کنید، با توجه به تعداد مهمان‌ها میز و صندلی سفارش دهید و تدارک ببینید.

پذیرایی خاص در جشن نامزدی

 

تزئیات زیبا، تضمین کننده نمای چشم‌نواز جشن نامزدی شما خواهد بود.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند داشتن یک پذیرایی مفصل از مهمان‌ها تنها نکته مهم برگزاری یک جشن است اما فراموش نکنید که جزئیات مجلس مانند تزئینات نیز بخش مهم دیگر یک جشن است که نباید آن را نادیده گرفت. اما منظور از تزئینات چیست؟ گل‌آرایی مجلس و حلقه‌های عروس و داماد، تزئینات خاص نقل و نبات عروس، استفاده از شمع‌های زیبا و خاص، نور افشانی و آتش بازی و مواردی از این قبیل نکات مهمی است که مجلس را به یادماندنی‌تر می‌کند.

  • تعیین تم خاص برای مجلس : علاوه بر نکات گفته شده، در تزئین مجلس خود سعی کنید یک تم خاص تعیین کرده و تمامی تزئینات را مطابق با آن تم انجام دهید. معمولا استفاده از رنگ‌های ملایم برای جشن‌هایی مانند جشن نامزد کردن بسیار رایج است. حتی در انتخاب ظروف نیز می‌توانید تم جشن خود را به یاد داشته باشید و مطابق با آن ظروف را انتخاب کنید.
  • استفاده از شمع‌های خاص : همانطور که اشاره کرده‏ایم استفاده از شمع در مجلس، به ویژه روی میز نامزدی یکی از ایده‌های مهیج است که بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. انتخاب رنگ شمع نیز می‌تواند متناسب با تم مجلس تغییر کند.
  • از تاثیر ریسه‌های لامپ غافل نشوید : استفاده از ریسه‌های لامپ رنگی و زیبا از موارد مهم دیگر است که می‌تواند علاوه بر زیبایی مجلس، باعث افزایش روشنایی مجلس نیز شود. بنابراین توصیه ما به شما استفاده از ریسه‌های رنگی زیبا در اطراف میز اصلی است.
  • میوه آرایی چشم‌نواز : زیباترین تزئینات مربوط به میوه نیز معمولا شامل میوه آرایی زیبا است که می‌تواند روی یک میز بزرگ و در معرض دید عموم باشد. حتی ممکن است میوه آرایی با گل‌آرایی ادغام شده و یک ترکیب زیبا و چشم‌نواز ایجاد شود.
استفاده از ریسه‌های زیبا برای جشن نامزدی
آرزوی خود را به واقعیت تبدیل کنید
بیشتر بخوانید

 

پذیرایی خاص داشته باشید.

پذیرایی یک مجلس از جمله مواردی است که می‌توان در آن تنوع زیادی ایجاد کرد. مواردی مانند شیرینی و شربت از جمله پذیرایی‌های سنتی و مهم در هر جشنی می‌باشد. اما اضافه کردن پذیرایی‌های دیگر می‌تواند جشن را باشکوه‌تر جلوه دهد. برای مثال استفاده از انواع کاپ کیک، شکلات‌های خاص، انواع شیک، ژله، بستنی و انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم مانند نسکافه و آب میوه‌های مختلف می‌تواند یک پذیرایی به یاد ماندنی را برای جشن نامزدی شما ایجاد کند. استفاده از آبشار شکلات از دیگر ایده‌های بسیار جدید و جذاب می‌باشد که استفاده از آن نه تنها جلوه ظاهری زیبا دارد بلکه جنبه پذیرایی نیز دارد. آبشار‌های شکلات معمولا برای روکش دار کردن کیک، شیرینی، میوه و… استفاده می‌شوند.

 

بادکنک‌آرایی در مراسم

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *