مقالات

15 نکته برای برگزاری جشن افتتاحیه مغازه و فروشگاه

افتتاحیه فروشگاه و مغازه

جشن افتتاحیه مغازه کار آن چنان ساده‌ای نیست. به همین دلیل، باید نکاتی را رعایت کنید که سپس بتوانید با هزینه‎ای معقولانه مغازه یا فروشگاه خود را افتتاح کنید. بسیاری از صاحبان کسب و کار بدون برنامه‌ریزی ممکن است دست به کار شوند، در کوتاه مدت از انتخاب خود پشیمان می‌شوند و به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تشریفات مجالس و غیره در ادامه همراه ما باشید.همچنین شما میتوانید جهت اجاره تجهیزات نمایشگاه و سمینار از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در مجموعه تشریفات تهرانی در ارتباط باشید.

افتتاحیه فروشگاه

1.     طراحی داخلی

شما در جشن افتتاحیه مغازه باید یک طراحی داخلی خاص و ایده آل را به نمایش بگذارید. هرچقدر از سیستم‌های نورپردازی، تزئینات و تجهیزات بیشتری استفاده کنید، به مشتریان خود این نکته را گوشزد خواهید کرد که مغازه یا فروشگاه شما جای پیشرفت قطعاً خواهد داشت. توجه به دکوراسیون داخلی مغازه یکی از مهم‌ترین نکاتی است که نمی‌توان فراموش کرد. بهتر است بدانید که امروزه دیگر مانند قدیم نیست که با چند دسته گل فضای داخلی را بتوان آراسته نشان داد. به همین دلیل، بهتر است از فردی متخصص در حوزه طراحی داخلی کمک بگیرید.

2.     انتخاب تجهیزات مناسب

بدون شک انتخاب تجهیزات مناسب برای مغازه هم یکی دیگر از نکات مهم در جشن افتتاحیه مغازه است. به این دلیل که کیفیت تجهیزات به مشتریان نشان می‌دهد که شما تا چه اندازه در کار خود جدی، باثبات و البته علاقه‌مند هستید. به عنوان مثال اگر مغازه شما قرار است یک فروشگاه خواروبار فروشی باشد، باید از یخچالی مناسب، قفسه‌های مرتب و … استفاده کنید. در این صورت است که مشتریان می‌توانند برای خرید به شما اعتماد کنند. پس لطفاً همیشه از تجهیزات مرغوب و باکیفیت مرتبط با کار خود استفاده کنید.

3.     تبلیغات

تبلیغات شما در روز جشن افتتاحیه مغازه بسیار مؤثر خواهد بود؛ چرا که شما با کارت‌های تبلیغاتی که آدرس مغازه در شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید را نشان می‌دهد. اینچنین علاوه بر تبلیغات آفلاین از تبلیغات آنلاین هم می‌توانید بهره‌مند شوید، متأسفانه بسیاری از افراد از اهمیت تبلیغات بی‌خبرند. در صورتی که خلاقیت در نوع تبلیغات می‌تواند سود و بازدهی خوبی داشته باشد. می‌توان با توجه به نوع خدمات مغازه یا فروشگاه از اشکال مختلف برای تبلیغات آفلاین استفاده کرد. در شبکه‌های اجتماعی هم اگر فعال باشید، به راحتی قادر خواهید بود نبض بازار را در دست بگیرید. پس فراموش نکنید که روز افتتاحیه برای تبلیغات شما روز بسیار مهمی است.

فرق پکیج با بخاری در چیست؟
بیشتر بخوانید

تشریفات مجالس

4.     آماده سازی خدمات

آماده کردن خدمات و وسایلی که در فروشگاه به فروش می‌رسند هم از جمله نکات مهمی است که در جشن افتتاحیه مغازه مورد توجه قرار می‌گیرد. شما باید کلیه وسایل و خدمات خود را بررسی کرده و سپس برای ارائه آماده کنید. هرگونه نقص و اشکال در وسایل، قطعاً مشتریان را ناامید خواهد کرد.

5.     پذیرایی

پذیرایی هم از جمله نکات مهم در برگزاری جشن افتتاحیه مغازه است.  پذیرایی شما می‌تواند با توجه به بودجه‌ای که دارید متفاوت باشید. از چای و قهوه گرفته تا انواع آبمیوه و کیک‌های خوشمزه همگی می‌توانند یک پذیرایی شیک و ساده را شامل شوند، متأسفانه برخی در روز افتتاحیه از این موضوع غافل شده‌اند و به همین دلیل، آن‌طور که باید و شاید روزجشن افتتاحیه آن‌ها  قابل قبول برگزار نمی‌شود.

6.     بنر و پوسترهای جذاب

در روز جشن افتتاحیه مغازه نباید استفاده از بنر و پوسترهای تبلیغاتی را نادیده بگیرید؛ چراکه طرح‌های گرافیکی هرچقدر خلاقانه‌تر و جذاب‌تر باشند، مشتریان بیشتری را برای دریافت خدمات جذب می‌کند. کاتالوگ‌ها هم نقش بسزایی را ایفا می‌کنند. در این بین، می‌توانید از طراحان گرافیکی ماهر برای خلاقیت هرچه بیشتر و ایده‌پردازی استفاده کنید.

جشن افتتاحیه و تشریفات مجالس

7.     میزبانی از چهره های معروف

چنانچه بودجه این کار را دارید از چهره‌ای شاخص دعوت به عمل آورید که روز جشن افتتاحیه مغازه یا فروشگاه شما حاضر شوند که به عنوان مثال، اگر مغازه شما کتابفروشی است، بهترین کار است که از یکی از نویسندگان کتاب‌هایی که به فروش می‌رسانید، دعوت کنید. این کار می‌تواند به مشتریان شما ثابت کند که هرچیزی مربوط به کتاب خوانی را در فروشگاه شما می‌توانند بیابند.

8.     تبلیغات در فضای باز

تبلیغات در فضای باز هم یکی دیگر از مهم‌ترین نکات برای روز جشن افتتاحیه مغازه است. بهتر است بدانید که فضای باز توجه مردم بیشتری را به خود جلب می‌کند. خصوصاً اگر مغازه شما در فضایی پرتردد باشد، قطعاً این کار بازدهی خوبی به همراه خواهد داشت. متأسفانه برخی از صاحبان کسب و کار از اهمیت این موضوع غافل مانده‌اند.

9.     اجاره میز و صندلی

اجاره میز و صندلی هم از جمله نکات مهم برای برگزاری جشن افتتاحیه مغازه است. به هر حال، اگر به کیفیت برگزاری این برنامه فکر می‌کنید، نباید تصور کنید که اجازه میز و صندلی یک هزینه اضافه است. به این دلیل که مهمانان و مشتریان شما قرار نیست که تنها به عنوان رهگذار از مغازه و فروشگاه شما دیدن کنند.

معرفی 9 مدل تم تولد دخترانه جذاب
بیشتر بخوانید

10. برگزاری قرعه کشی

یکی از 15 نکته مهم برای برگزاری جشن افتتاحیه مغازه، برگزاری قرعه کشی است. بسیاری از صاحبان کسب و کار های گوناگون در سراسر جهان از این ترفند برای جذب مشتری بیشتر استفاده می‌کنند. روش‌های خلاقانه‌ای برای برگزاری قرعه کشی وجود دارد که شما اگر ذهن خلاقی داشته باشید، می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید.

11. اخذ مجوزهای لازم

برگزاری جشن افتتاحیه مغازه احتمالاً با شلوغی بیش از انداز و سروصدای زیادی شما را روبرو کند؛ به همین دلیل، باید مجوزهایی مانند شورای محله، شورای شهر و… را قبلاً دریافت کرده باشید. در غیر این صورت قطعاً مشکلاتی به وجود خواهد آمد که این روز مهم را کمی ناخوشایند خواهد کرد.

جشن افتتاحیه

12. هدیه یادگاری

تهیه هدیه‌ای برای یادگاری هم یکی دیگر از مواردی است که روز جشن افتتاحیه مغازه می‌تواند مورد توجه و استقبال قرار گیرد. هدیه باید به گونه‌ای که باشد که لوگوی کسب و کار شما هم روی آن درج شود و در این میان، برند سازی هم به نحو احسنت انجام می‌پذیرد.

13. دفترچه راهنمای معرفی محصولات

در روز جشن افتتاحیه مغازه بهتر است دفترچه‌ای ترتیب دهید که به معرفی محصولات شما به صورت کامل پرداخته باشد و کلیه ویژگی‌های محصولات شما را بیان کند. این کار قطعاً به جذب مشتریان بیشتری کمک می‌کند.

14. همزمانی تبلیغات آنلاین و آفلاین

در روز جشن افتتاحیه مغازه علاوه بر تبلیغات آفلاین باید تبلیغات آنلاین را هم دست کم نگیرید. سعی کنید همزمان با جشن این روز مهم، به صورت لایو زنده مخاطبان آنلاین خود را هم در محل حاضر کنید. این چنین در هر دو حوزه آنلاین و آفلاین مشغول به کار خواهید بود.

15. معرفی ویژگی های مهم فروشگاه

سعی کنید در مراسم جشم افتتاحیه که قصد سخرانی دارید، حوصله مشتریان و بازدیدکنندگان را سر نبرید و به معرفی ویژگی‌های مهم فروشگاه خود بپردازید. اینچنین بازدیدکنندگان با حوزه کاری و خدمات شما بیشتر آشنا خواهند شد.

تشریفات مجالس تهرانی

سخن پایانی

در مورد نکات مهمی که در روز جشن افتتاحیه مغازه باید مدنظر قرارداد، با شما صحبت کردیم. این چنین، با براورد هزینه می‌توانید یک جشن افتتاحیه فوق‌العاده را ترتیب دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *