مقالات

کولر مناسب آب‌ و هوای شرجی

کولر مناسب آب_ و هوای شرجی

برای بیشتر افراد این سوال وجود دارد که مناسب‌ترین کولر برای آب‌وهوای شرجی کدام است؟ که در پاسخ باید گفت که کرایه کولر های گازی یکی از رایج‌ترین محصولاتی هستند که در آب‌وهوای شرجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای خرید کولرگازی باید به نکاتی توجه کرد، تا بتوان برای خرید بهترین تصمیم را گرفت. برای نمونه می‌توان به ظرفیت کولرهای گازی اشاره‌ کنیم که بر اساس ظرفیت یک‌ خانه در آب‌وهوای منطقه شرجی، می‌توان کولرگازی تهیه نمود و از آن استفاده کرد. بر اساس تقسیم‌بندی‌های انجام‌ شده، کولرهای گازی در آب‌وهوا به سه دسته تقسیم می‌شوند. کولرهای گازی که در آب‌وهوای معتدل استفاده می‌گردد و به آن T1 گفته می‌شود، کولرهایی که متناسب با آب‌وهوای سرد هستند یا T2 و کولرهایی که در آب‌وهوای گرم و شرجی مورداستفاده قرار می‌گیرند.  کولرهای گازی آب‌وهوای شرجی، به‌گونه‌ای طراحی و تولید شده که توانایی سرد کردن تا دمای پنجاه‌وسه درجه را داشته باشد. ولی با پیشرفت فناوری این نوع کولرها تا دمای گرم و شرجی 60 درجه را نیز سرد می‌کنند و  کرایه وسایل سرمایشی در آب و هوای شرجی توصیه می شود. در ادامه ما در گروه تشریفات تهرانی این مطلب با نکاتی که برای خرید کولرگازی مهم است و مزایای آن را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم .

کولر آب_ و هوای شرجی

مزایا کولر مناسب در آب‌ و هوای شرجی

همان‌طور که بیان کردیم برخی کولرهای گازی مناسب آب‌وهوای شرجی هستند ک یکی از انواع کولرهای گازی کم‌مصرف کولرهای گازی اسپیلیت هستند که برخلاف کولرهای آبی قدیمی در فضای کمتری قابل‌ نصب هستند. علاوه بر این، کولرگازی‌هایی که یک فناوری پیشرفته‌ای دارند باعث مصرف کمتر آب می‌شود. به دلیل اینکه کولرهای گازی دارای فیلتر هستند و هوای صاف و بدون خطر را وارد فضای منازل مسکونی یا اداری می‌کنند، در مقایسه با کولرهای آبی بدون فیلتر که تمام گردوخاک و میکروب‌ها را جذب می‌کنند، بسیار مناسب و بهداشتی‌ترند. و از همین روز کرایه پنکه توصیه نمی شود .

راهنمای اجاره بخاری در زمستان
بیشتر بخوانید

قدرت سرمایشی که در کولرهای گازی نصب و طراحی ‌شده است، نسبت به کولرهای آبی بهتر عمل می‌کنند و سرمای بیشتری را به فضای داخل وارد می‌نماید. بهتر است بدانید کولرهای آبی اگر به‌طور میانگین حساب کنیم حدود 500 وات توانایی و قدرت دارند اما به دلیل اینکه کولرهای گازی با فناوری جدید طراحی و تولید شده‌اند، دارای توانایی 2000 واتی هستند و می‌تواند به‌راحتی یک‌ خانه بزرگ را سرد نمایند. کولرهای گازی به دلیل بروز بودن و پیشرفتگی زیاد، دارای کنترل از راه دور هستند و در فصل زمستان نیز به‌عنوان یک بخاری می‌توانند کار کنند و فضای محیط را برای شما گرم نمایند. علاوه برداشتن کنترل از راه دور، می‌توان به داشتن فیلترهای هوا نیز اشاره کرد که هوای بسیار خوب و بدون گردوخاک را وارد محیط می‌کند.

چند نکته در هنگام خرید کولر مناسب آب‌ و هوای شرجی

هنگامی ‌که قصد خرید کولرگازی برای آب‌وهوای شرجی را دارید بهتر است برای محیط‌های بزرگ یا بسیار بزرگ از کولرگازی با کمپرسور اسکرول استفاده نمایید. ولی اگر تنها برای یک ‌خانه مسکونی قصد خرید کولرگازی را دارید می‌توانید کولرگازی‌هایی را خریداری کرده که کمپرسور پیستونی بوده یا روتاری را خریداری نمایید.

این نوع کولر گازی می‌تواند به بهترین نحو ممکن سرمای خانه‌های کوچک را تامین کند. براساس نوع مصرف کولر گازی آن ها را خریداری کنید که بهترین نوع کولر گازی در هر منطقه، در بهترین حالت ممکن از نظر کم مصرفی A+++ هست. بعد از اینکه اقدام به خرید کولرهای گازی کم مصرف کردید، باید در مناطق شرجی و بسیار مرطوب دمای کولر را بین 24 تا 26 درجه سانتی‌گراد تنظیم نمایید تا بتواند به‌راحتی دمای محیط را برای شما سرد نماید.

کولرهای مناسب آب ‌و هوای شرجی چگونه کار می ‌کنند؟

کولرهای گازی مناسب مناطق شرجی به‌صورت دستگاهی عمل می‌کنند که گاز موجود در کولر را به مایع و بالعکس به گاز تبدیل می‌نمایند. با این فرآیند گردش در کولرگازی، هوای سرد تولید و به خارج از دستگاه هدایت می‌شود. به کولرهای گازی که تولید می‌شود و برای خنک کردن محل‌های کوچک یا بزرگ استفاده می‌گردد، دستگاه تهویه مطبوع نیز می‌گویند. نقشه و کارکرد یک کولرگازی که باد سرد تولید می‌کند، مثل یک یخچال است. کمپرسورها گاز موجود در کولر را در لوله‌ها وارد جریان می‌کنند و به دلیل فشاری که به دستگاه برای خنک کردن محیط وارد می‌شود گاز سرد به گرم تبدیل می‌شود و بعد از آن وارد کنداکتور می‌شود، سپس فن‌های داخل کنداکتور هوای گرم را به سرد تبدیل می‌کند و از طریق کانال‌های کولرگازی خارج می‌نماید.

ویژگی های سفره عقد مدرن و کلاسیک و سنتی
بیشتر بخوانید

کولر برای آب_ و هوای شرجی

کلام آخر

کولر مناسب برای آب‌وهوای شرجی، کولرهای گازی هستند که توانایی سرد کردن محیط تا دمای شصت درجه را دارا می‌باشند. از مزایای کولرهای گازی می‌توان به کولرهایی اشاره کرد که پیشرفته هستند و به‌عنوان کولرگازی اسپلیت‌دار برق و آب کمی را مصرف می‌نمایند. علاوه بر این، کولرهای گازی دارای فیلتر هوا هستند و هوای ناسالم را با استفاده از فیلتر به هوای سالم تبدیل می‌کنند و وارد محیط می‌نمایند. کولرهای گازی برای محیط‌های بزرگ از نوع کمپرسوری بوده و در محیط‌های کوچک نیز نوع پیستونی هستند. اگر در خصوص کولرهای مناسب با آب‌وهوای شرجی سوالی دارید، می‌توانید هم اکنون از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما ارتباط برقرار کرده و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *